top of page
Büşra Ertüren

Merhaba! Ben Büşra,

1996 İzmir doğumluyum. Lise yıllarımdan, üniversite hayatımın sonuna kadar yiyeceklerle bozulmuş ilişkisi olan, egzersize hiç alışamayan ve bedeni ile savaş içerisinde biriydim. Beslenme ve Diyetetik alanını seçmemdeki en büyük neden, benim gibi yeme davranışı bozulmuş kişilerle çalışabilmekti. 

 

Lisans eğitimimi İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde tamamladım. Bu süreçte çeşitli hastane ve kurumda staj yapma fırsatım oldu. Edindiğim tecrübeler, bakış açımın değişmesine ve ilgi duyduğum diyet-dışı yaklaşım ile tanışmama olanak sağladı. 

 

Tutkulu olduğum alanda ilerlemek adına, Sezgisel Beslenme yaklaşımının yaratıcısı ve Sezgisel Yeme kitabı ortak yazarı, Evelyn Tribole tarafından verilen Intuitive Eating PRO Skills Training programını tamamladım. 2020 yılından beri de, bu alanda köşe yazıları yazıyor ve birebir danışmanlık veriyorum. 

 

Yüksek lisans eğitimime devam ederken, bedenleriyle huzura kavuşmak ve yemeklerle mücadelesini bitirmek isteyen insanlarla çalışıyorum. Onlara sezgisel yeme ilkelerini öğrettiğim, bedenlerinin içsel bilgeliğini yeniden hatırlattığım ve öz bakımı bir öncelik haline getirmelerine yardımcı olduğum için çok şanslıyım.

Hakkımda: Hakkında
bottom of page